Górale pojechali w Głuszycy!

Miniona sobota upłynęła w Głuszycy pod znakiem rowerów i wyścigu „Górale na Start”, na którym zameldowało się prawie 200 kolarzy co jest kolejnym rekordem. Kolejny raz spotkaliśmy się przy Łomnickiej Chacie na trasie przy wyciągu narciarskim. Po piątkowych ulewach i burzach nikt nie spodziewał się tak fantastycznej pogody. Było około 25 stopni C, chmury czasem tylko przesłaniały świecące mocno słońce. Było ciepło i przyjemnie, ale tylko dla kibiców, bowiem zawodnicy rozpoczynali swoje rundy na łące pod wyciągiem i od samego startu pięli się stromo do góry, wzdłuż stoku.
Wysoka temperatura sprawiła, że był to prawdziwie morderczy start. Sama trasa nie była trudna pod względem technicznym, ale za to bardzo wymagająca kondycyjnie. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali nagrody rzeczowe i jak zawsze dyplomy aż do szóstego miejsca. W trakcie tej edycji Górali na Start odbył się też mistrzostwa MTB Energetyków grupy Tauron.
Kolejna edycja już 12.06.2011 r. w Czarnym Borze, zapraszamy!!!

Wyniki:

Kat. Szkrabiątka Chłopcy

  1. Zieliński Antoni, Struga
  2. Piotrowski Mikołaj, KKW JAMA Wałbrzych

Kat. Szkrabiątka Dziewczęta

  1. Maculewicz Hanna, Wrocław

Kat. Szkraby Chłopcy

  1. Rasztar Kacper, Wałbrzych
  2. Serowik Szymon, Smolec
  3. Marciniak Jakub, Sokołowsko

Kat. Szkraby Dziewczęta

  1. Marciniak Hanna, Sokołowsko
  2. Gniadek Magdalena, Lubawka
  3. Kondoł Marcelina, MTB Lubawka

Kat. M-8

  1. Dziewa Jakub, KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Wąsowicz Adam, Wrocławski Klub Kolarski
  3. Drzyzga Damian, Bielawa

Kat. K-8

  1. Gieracka Natalia, Oleszna
  2. Pastuszek Kamila, MKS Karolina JaworzynaŚląska
  3. Tomasik Martyna, Wałbrzych

Kat. M-11

  1. Gieracki Patryk, KS Ślęża Sobótka MTB Team
  2. Thiel Michał, UKS Centrum Nowa Ruda
  3. Gniadek Jakub, MTB Lubawka

Kat. K-11

  1. Tonder Sara, MKS KAROLINA Jaworzyna Śląska
  2. Wojtoń Julia, UKS Centrum Nowa Ruda
  3. Jeruzalska Natalia, Wałbrzych

Kat. M-14

  1. Żurak Krystian, UKS „KUSY” PRZYŁĘK
  2. Juszczak Łukasz, UKS ” KUSY” PRZYŁĘK
  3. Błaszczyk Norbert, UKS „KUSY” PRZYŁĘK

Kat. K-14

  1. Trędak Magdalena, UKS Kusy

Kat. M-17

  1. Rabiega Karol, Świebodzice
  2. Kierat Kacper, Głuszyca 00:32:12
  3. Wojciechowski Sebastian, Wałbrzych

Kat. M-19

  1. Kopeć Adam, BIKESTACJA.PL/KCNC
  2. Foksowicz Radosław, KKW JAMA Wałbrzych
  3. Juchniewicz Marcin, Wałbrzych

Kat. K-19

  1. Rozenek Karolina, Marcinowice

Kat. Młodzicy

  1. Helta Filip, KKW JAMA Wałbrzych
  2. Kurpiel Oskar, UKS Centrum Nowa Ruda
  3. Kaczmarek Przemysław, UKK Oriens MTB SDS

Kat. Młodziczki

  1. Piotrowska Patrycja, KKW JAMA Wałbrzych

Kat. Juniorzy młodsi

  1. Winiarski Łukasz, KKW JAMA Wałbrzych
  2. Szymczuk Łukasz, KKW JAMA Wałbrzych
  3. Bujalski Krzysztof, KKW JAMA Wałbrzych

Kat. Juniorki młodsze

  1. Cierluk Karolina, Bolmet Trek
  2. Jastrzębska Agnieszka, MKK Bolmet Trek Legnica
  3. Kurczab Iwona, KTM Racing Team Złoty Stok

Kat. Juniorzy

  1. Kawalec Paweł, Wrocławski Klub Kolarski
  2. Kułacz Karol, UKK Oriens MTB
  3. Grzybowski Jacek, Bikestacja.pl KCNC

Kat. Juniorki

  1. Podgórska Aleksandra, UKS Dream-Bike Bielawa
  2. Silarska Dorota, KTM Racing Team Złoty Stok
  3. Łacińska Magdalena, MKK Bolmet Trek Legnica

Kat. P-23 lat Mężczyźni

  1. Kurczab Piotr, KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Mach Tomasz, KKW JAMA Wałbrzych
  3. Podraza Krzysztof, RMF FM ADRENALINE MOUNTAIN DEW KRAKÓW

Kat. Elite Mężczyźni

  1. Hebisz Rafał, KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Alchimowicz Rafał, KTM Racing Team Złoty Stok
  3. Kurczab Piotr, KTM Racing Team Złoty Stok

Kat. Elite Kobiety

  1. Hebisz Paulina, KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Kuniej Anna, Atom Felt Ślęża Sobótka
  3. Pawłowska Anna, Atom Felt Ślęża Sobótka

Kat. Masters Mężczyźni

  1. Iciaszek Piotr, KKW JAMA Wałbrzych
  2. Antczak Roman, Formicki-Bike
  3. Paluszek Krzysztof, BASF Dream Bike Bielawa

Kat. Masters Kobiety

  1. Podgórska Małgorzata, UKS BASF Dream Bike Bielawa
  2. Gruda Ewa, UKS Centrum Nowa Ruda