Kolędowanie w Głuszycy

W najbliższą sobotę 18 stycznia o godz. 21.00 w kościele pw. Chrystusa Króla odbędzie się niezwykły koncert „Żywe Betlejem z Gwiazdami – kolędowanie w Głuszycy” z udziałem znanych i uznanych artystów. Wystąpią: soliści – Anna Sokołowska – Alabrudzińska, Marta Florek, Marta Wilk, Michał Gasz, Jakub Oczkowski, Krzysztof Antkowiak, Łukasz Lech, Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy oraz Chór Oktawa ensemble pod kierunkiem Zygmunta Magiery. Scenariusz, reżyseria i narracja w czasie koncertu: Łukasz Lech. Opracowanie orkiestrowe: Maciej Nieć.

Specjalnie dobrane pastorałki, piosenki o tematyce świątecznej i najpiękniejsze tradycyjne kolędy złożą się na barwne widowisko. Wzruszające oraz pełne temperamentu dźwięki oraz znane melodie w ciekawych aranżacjach pozwolą powrócić do magii niezwykłych świątecznych dni. Koncert będzie na żywo transmitowany w Telewizji Trwam, a poprzedzi go o godz. 20.50 Apel Jasnogórski emitowany z Głuszycy, co jest niezwykłą rzadkością, gdyż zwykle transmitowany jest z Jasnej Góry.

Koncert został objęty honorowym patronatem Biskupa Świdnickiego JE Ignacego Deca oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!