XIX FINAŁ WOŚP w Głuszycy

Dnia 09.01.2011 r. w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył sie XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Podczas finałowego koncertu w sali widowiskowej CK-MBP na scenie zaprezentowały się zespoły dziecięce z głuszyckich Szkół Podstawowych oraz młodzież z Gimnazjum. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała także prężnie rozwijający się Chór „Pokolenie” działający przy CK-MBP, w którym występują wspólnie głuszyccy seniorzy oraz dzieci i młodzież.
Największą atrakcją był występ finalisty programu „Mam talent”, Pana Piotra Boruty, który wraz ze swoją maskotką Czocherem doskonale bawił zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Ponadto na scenie zaprezentowały się grupy taneczne działające przy Centrum Kultury oraz gościnnie zespół tańca hip hop z Nowej Rudy.
Na zakończenie części artystycznej wystąpił zespół ANAKIN POLISH COVER BAND, który rozgrzał publiczność najpopularniejszymi przebojami polskiego rocka
Punktualnie o godzinie 20 uczestnicy WOŚP zgromadzeni w Parku Jordanowskim mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni – Światełko do Nieba.
XIX Finał WOŚP w Głuszycy zgromadził ponad 60 wolontariuszy. W sumie zebrano 6337,00 zł, 39,00 koron czeskich, 10,84 euro oraz 1,29 Funta.