Ziemia Obiecana Włókniarzy

Z ogromną radością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spektakl „Ziemia Obiecana Włókniarzy” według scenariusza i w reżyserii Roberta Delegiewicza w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”.  Na spektakl zapraszamy w sobotę 16 listopada 2019 r. o godz. 18.00 do sali widowiskowej Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, ul. Grunwaldzka 26. Wstęp wolny.

Przypomnijmy, że spektakl miał swoją premierę 10 grudnia 2016 r. Został także wystawiony na głuszyckiej scenie w czasie Święta Włókiennika w dniu 17 kwietnia 2017 r. Był to debiutancki projekt aktorów-amatorów z Głuszycy, których pasją jest teatr. Głuszycka Grupa Teatralna „Po godzinach” zachwyciła „Ziemia Obiecana Włókniarzy” lokalną publiczność. Spektakl ukazuje Głuszycę i jej mieszkańców  w pierwszych dniach po zakończeniu II wojny światowej. Scenariusz sztuki bazuje na zasłyszanych opowieściach mieszkańców Głuszycy- niegdyś prężnie rozwijającego się ośrodka przemysłu włókienniczego. 

Realizacji projektu „Ziemia Obiecana Włókniarzy” w roku 2019 towarzyszą warsztaty teatralne odbywające się w siedzibie lidera projektu – Centrum Kultury- MBP w Głuszycy. Zadanie realizowane jest w partnerstwie z Gminą Głuszycą, Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy oraz Łowiskiem Pstrąga Złota Woda w Łomnicy.

Zadanie „Ziemia Obiecana Włókniarzy” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali prosimy o dokonywanie rezerwacji pod numerem telefonu 503 102 817 lub osobiście w siedzibie CK-MBP w Głuszycy, I piętro – pokój instruktorów. 

 

 

 

Miło nam poinformować, że Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymało dofinansowanie  w wysokości 20 tys. zł na realizację zadania „Ziemia Obiecana Włókniarzy” w ramach programu „Koalicje dla Niepodległej”.  Zadanie zakłada przeprowadzenie warsztatów teatralnych zakończonych wystawieniem sztuki teatralnej pt. „Ziemia Obiecana Włókniarzy”.

W celu realizacji projektu Centrum Kultury- Miejska Biblioteka Publiczna w  Głuszycy zawiązało koalicje z: Gminą Głuszyca, Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy, Gracjanem Rudnickim – właścicielem Łowiska Pstrągów Złota Woda w Łomnicy.

Zadanie dofinansowano jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

ZIEMIA OBIECANA WŁÓKNIARZY” W PROGRAMIE „KOALICJE DLA NIEPODLEGŁEJ”

W Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy trwa realizacja zadania pn. „Ziemia Obiecana Włókniarzy”. Zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie polega na przeprowadzeniu warsztatów teatralnych zakończonych wystawieniem sztuki pt. „Ziemia Obiecana Włókniarzy”, na którą zapraszamy 16 listopada 2019 r. do sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.

Trwa szereg działań zmierzających do ponownego wystawienia „Ziemi Obiecanej Włókniarzy” – sztuki, która przywołuje realia powojennej Głuszycy i utrwala pamięć o lokalnej historii. Przypomnijmy, że premiera sztuki, która podbiła serca głuszyckiej publiczności, odbyła się 10 grudnia 2016 r.

– Reżyser i scenarzysta sztuki Robert Delegiewicz dobrał już obsadę i wraz z Głuszycką Grupą Teatralną prowadzi w CK-MBP warsztaty teatralne, w czasie których przygotowywane są poszczególne sceny przedstawienia. Przy wsparciu seniorów ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy zaprojektowano także stroje dla aktorów, scenografię i rekwizyty. Ponadto projekt zostanie utrwalony w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej i dokumentu filmowego – informuje Sabina Jelewska, koordynator projektu.

Warto dodać, że na realizację zadania „Ziemia Obiecana Włókniarzy” w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” CK-MBP w Głuszycy pozyskało kwotę 20 tys. zł. Partnerami projektu są: Gminą Głuszyca, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy, Gracjan Rudnicki – właściciel Łowiska Pstrągów Złota Woda w Łomnicy.